Header

Etkinlikler

Umut Denizli ile T'ai Chi Kursu Başlıyor

Etkinlik Süresi : 21-12-2016 - 21-12-2016

  • 21

Name of image

T'ai Chi Kursumuz 21 ARALIK ÇARŞAMBA günü BAŞLIYOR!!!
Her Çarşamba 19:30 - 21:30'da.
Kayıt ve Detaylı bilgi için;
0232 422 06 19 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
Taşev Akademi

T’ai Chi Ch’uan’i bir ruh, zihin ve beden sağlığı için yapılan bir takım uyumlu hareketler olarak tanımlayabiliriz. Tai Chi eğitimi denge, esneklik ve alt ekstremite kuvvetini literatürle uyumlu olarak arttırdığı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Yüzyıllarca dövüş sanatı olarak kullanılan Tai Chi Chuan günümüzde stres, artrit, hipertansiyon, denge bozuklukları ve bel ağrısı gibi problemlerin giderilmesinde solunum ve kan akımının düzenlenmesinde kullanılmaktadır.

Bütün TAO’cuların sağlık egzersizlerindeki mantığı, insanın kendisini her durumda olabildiğince gevşek tutmasını öğretmek ve bunu başarabilmesi için gerekli iç duyarlılığı geliştirmektir. Tai Chi Chuan aynı doğrultuda, ruhsal, zihinsel ve bedensel gerginlikleri yok ederek tüm organlarımızın, tüm yaşamsal işlevlerimizin ve etkinliklerimizin tam bir düzen ve uyum içinde olmalarını sağlamaktadır.

Tai Chi Chuan gizi yumuşak ve zorlamasız hareketlerle insanın tüm eklemlerine egzersiz yaptırmasıdır. Zihnimizdeki bütün olumsuz düşüncelerin, gerginliklerin, kuşkuların heyecanların kaçınılmaz olarak bedenimizde de bir takım olumsuz yansımaları bulunmaktadır. Bu nedenle bedensel gevşeme zihinde de boşalma sağlamaktadır

UMUT DENİZLİ Kimdir?
1977 İzmir doğumludur. 1998 yılından 2007 yılına kadar Uzakdoğu, Antik Mısır, Çin, Japon felsefeleri ve Klasik Psikoloji ile ilgili dersler, konferanslar alıp vererek sivil toplum kuruluşu yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur. 2010 yılında Gümüşhane Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü’nde araştırma görevlisi olmuştur. 1998 yılında T’ai Chi Ch’uan ile ilgilenmeye başlamıştır. Sırası ile Uluslararası Boddhi Dharma Savaş Sanatları Enstitüsü diplomalı üyelerinden Cem YAĞIBASAN; dünyanın en iyi 10 T’ai Chi Ch’uan hocasından bir olan Prof. Dr. Xu Wei Jun’un öğrencilerinden Pekin Spor Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Chen YUANMİN’den dersler alarak Çin Pekin Spor Üniversitesi komite sınavlarına girmiş ve Çin Pekin Spor Üniversitesi’ nden sertifika almıştır.

2001 yılından beri Türkiye’nin pek çok yerinde bireysel olarak binlerce kişiye ve kurumsal olarak onlarca firmaya dersler vermektedir. 2006-2007 yıllarında bir Detoks ve Spa Merkezinin yöneticiliğini ve T’ai Chi Ch’uan eğitmenliğini yapmıştır. Halen aktif olarak T’ai Chi Ch’uan’ın tanıtılması ve yaygınlaşması için çalışmalar yapmaktadır.